Kupując ciasta można było pomóc chorej Oldze

W centrum Kostrzyna odbył się kiermasz ciast domowego wypieku, z którego dochód w całości zostanie przekazany na terapię genową dla 20-miesięcznej Olgi Miśkiewicz z Kiszkowa.

Fot. Janusz Ludwiczak

Jak już informowaliśmy dziewczynka cierpi na rdzeniowy zanim mięśni – SMA. Szansą dla dziewczynki jest terapia genowa, jednak by mogła się odbyć potrzeba zebrać aż 9 milionów złotych.

Dlatego jak przyznaje wolontariuszka, Katarzyna Szablak można było połączyć przyjemne z pożytecznym kupując pojemnik, w którym znajdowało się 8 kawałków różnego rodzaju ciast – od sernika po makowiec i ciasto marchewkowe.

W ciągu zaledwie trzech godzin udało się sprzedać ponad 400 pudełek z ciastem domowego wypieku. W sumie udało się zebrać 9006 zł.

Do tej pory dzięki zaangażowaniu mieszkańców z różnej części regionu i akcjom charytatywnym na rzecz Olgi zebrano ponad 2 mln 914 tys. zł, to jednak 34% wymaganej kwoty. Wciąż brakuje ponad 5,6 mln zł, by można było przeprowadzić terapię genową w walce z SMA. Oldze można pomóc wpłacając środki przez zbiórkę na portalu SiePomaga.pl.

Fot. Janusz Ludwiczak