Rajd samochodowy z konkurencjami sprawnościowymi na 770-lecie Kostrzyna

Przejazd slalomem z kubkiem napełnionym wodą, najechanie na dwa kwadraty przednim i tylnym lewym kołem, precyzyjne dojechanie do tyczki czy konkurs z wiedzy o historii Kostrzyna – takie konkurencje czekały na uczestników Kurdeszowego Rajdu Samochodowego, który odbył się w sobotę z okazji 770-lecia nadania praw miejskich Kostrzynowi.

Fot. Janusz Ludwiczak

Uczestnicy mieli do pokonania blisko 40-kilometrową trasę, która prowadziła przez najbardziej urokliwe zakątki gminy Kostrzyn. Na trasie czekało do pokonania 15 konkurencji sprawnościowych, o czym więcej Łukasz Szał, zastępca kierownika Wydziału Oświaty, Promocji i Sportu Urzędu Miejskiego w Kostrzynie:

Z kolei w Drzązgowie na uczestników rajdu czekał patrol policji. Mówi mł. asp. Izabela Adamczak-Humeniuk z Komisariatu Policji w Kostrzynie:

W zawodach wzięło udział 50 załóg. Wśród uczestników nie brakowało właścicieli zabytkowych samochodów. Jednym z nich był Tadeusz Goździak, który przyjechał 83-letnim autem.

Z kolei z samego Poznania  przyjechali Jaromir Koniks i Stanisław Guderian.

Na zwycięzcę rajdu czekała nagroda w wysokości 1 tys. zł, a na laureata drugiego miejsca 500 zł. Wśród uczestników rozlosowane zostały również nagrody rzeczowe, wśród których były m.in. kamery samochodowe czy talony na bezpłatne wymiany oleju i opon oraz bony do myjni.