W Kostrzynie otwarto kino

W Kostrzynie otwarto Kino za rogiem, które powstało w jednej z sal Biblioteki Publicznej.

Fot. Janusz Ludwiczak

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał aktor, kompozytor i lektor Zbigniew Zamachowski wspólnie z przedstawicielami władz samorządowych:

Kostrzyńskie Kino za rogiem wyposażone zostało w nowoczesne nagłośnienie i akustykę oraz klimatyzację. Jak zaznacza dyrektorka Biblioteki Publicznej Gminy Kostrzyn, Małgorzata Kemnitz repertuar będą mogli ustalać również sami widzowie:

Jest to drugie kino w Kostrzynie. W maju zeszłego roku w jednej z sal domu katolickiego Parafii błog. Jolanty na Andrzejewie otwarto Kino “Lemoniada”, które może pomieścić 30 widzów. Czy zatem kina nie będą ze sobą konkurować? O tym burmistrz gminy Kostrzyn, Szymon Matysek:

Budowa kina społecznościowego kosztowała ponad 300 tysięcy złotych, z czego połowę tych środków gmina Kostrzyn otrzymała w ramach dofinansowania ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Dodajmy, że kino powróciło do Kostrzyna po wielu latach. W pobliżu Rynku mieściło się niegdyś Kino Piast, jednak zostało zlikwidowane w latach 90`, podobnie jak wiele innych w mniejszych miejscowościach w całej Polsce.