Bukmacherzy przewidują, że burmistrz Murowanej Gośliny zostanie odwołany

Jedna z największych firm bukmacherskich rozpoczęła przyjmowanie zakładów czy burmistrz Murowanej Gośliny zostanie odwołany w referendum.

Fot. Janusz Ludwiczak

Jak już informowaliśmy na początku marca rozpoczęła się zbiórka podpisów pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum w sprawie odwołania burmistrza Murowanej Gośliny i całej Rady Miejskiej. Organizatorzy inicjatywy referendalnej wskazują, że powodem jest wiele afer z udziałem włodarza gminy – całowanie się z sekretarką, afera banerowa czy wykorzystywanie telefonów służbowych do wysyłania smsów premium w plebiscycie “Wpływowa Kobieta Wielkopolski” na mieszkankę gminy, a zarazem pracownika urzędu. W ostatnim czasie w internecie pojawił się film, na którym widać jak burmistrz siedzi przy stole z młodą kobietą, po chwili pochyla się nad stołem i zaczyna coś wciągać do nosa, co może sugerować zażywanie narkotyków.

Tymczasem jedna z największych firm bukmacherskich rozpoczęła przyjmowanie zakładów czy burmistrz zostanie odwołany.

Zdaniem analityków w Murowanej Goślinie finalnie dojdzie do referendum. Kurs na takie wydarzenie wynosi 1.27, co oznacza, że na każde postawione 100 zł można wygrać 111,76 zł (po odjęciu 12% podatku od gier). Pesymiści z kolei mogą liczyć 286 zł za każde 100 zł (kurs 3.25) – wylicza Emilia Pyrz z grupy STS.

Z kolei osoby, które postawią na odwołanie Dariusza Urbańskiego z fotela włodarza Murowanej Gośliny mogą zyskać 154 złote za każdą postawioną stówę. Gracze, którzy uważają, że burmistrz nie zostanie odwołany mogą wygrać 171 złotych i 60 groszy za każde postawione 100 złotych.

By referendum w Murowanej Goślinie mogło się odbyć potrzeba zebrać 1315 podpisów, czyli 10% uprawionych do głosowania mieszkańców. Według inicjatorów akcji referendalnej na ten moment zebrano ponad 850 podpisów.