Piła: interwencje w sprawie sprawców przemocy domowej

Policjanci z Piły w ciągu kilku ostatnich dni dwukrotnie zastosowali procedurę wydania nakazu opuszczenia mieszkania i zakazu zbliżania się do niego wobec sprawców przemocy domowej.

Fot. KP Policji w Pile

Obowiązujące obecnie przepisy dają Policji możliwość dłuższego odizolowania sprawcy awantury od pokrzywdzonych, a także natychmiastowego opuszczenia mieszkania.

Do takiej sytuacji doszło przed kilkoma dniami w Pile. Relacjonuje sierż. Wojciech Zeszot, rzecznik pilskiej Komendy Powiatowej Policji:

Funkcjonariusze nałożyli na mężczyznę nakaz natychmiastowego opuszczenia miejsca zamieszkania oraz zakaz zbliżania się do niego i jego bezpośredniego otoczenia.

Kilka dni wcześniej identyczne możliwości prawne zastosowano wobec 38-letniego pilanina. Mężczyzna mieszkając wspólnie z rodzicami kierował wobec nich wulgaryzmy, krytykował ich, niepokoił, a nawet groził pobiciem. Policjanci odizolowali awanturnika, zapewniając rodzinie spokój i bezpieczeństwo.

Była też kolejna interwencja w sprawie przemocy w rodzinie.

Sąd na wniosek Policji i Prokuratora Prokuratury Rejonowej w Pile, aresztował mężczyznę tymczasowo na trzy miesiące.

Sytuacje, w których rozgrywają się rodzinne dramaty są bardzo często ukrywane przed wszelkimi służbami. Dlatego policjanci apelują o niebagatelizowanie sygnałów, które mogą świadczyć o przejawach przemocy w stosunku do drugiej osoby i zgłaszanie takich sytuacji.

Skomentuj wiadomość