Piła rowerową stolicą Polski ?

Aby stało się to możliwe, jak najwięcej pilan powinno włączyć się do konkursu, którego stawką jest właśnie ten tytuł. Zabawa już ruszyła i potrwa do końca czerwca.

Fot. M.Wolski

Do udziału w niej zachęca prezydent Piły, Piotr Głowski:

Nagrodą główną dla miasta, które zdobędzie największą liczbę punktów jest Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Statuetka obecnie znajduje się w Nowej Soli, zwycięzcy ubiegłorocznej edycji zabawy.

Piła startuje w konkursie po raz pierwszy.

Do rowerowej rywalizacji przystąpiło około 50 miast. Są to m.in. Bydgoszcz, Tychy, Poznań, Chorzów, Mysłowice, Piotrków Trybunalski, Kołobrzeg, Koszalin, Jaworzno, czy Toruń.

Oprócz walki o tytuł rowerowej stolicy Polski, konkurs podzielony jest na pięć dodatkowych kategorii, w zależności od wielkości miast. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymają Mini Puchary. Przewidziane są też nagrody w klasyfikacjach lokalnych dla trzech najlepszych zawodników i zawodniczek.

Co zrobić aby pomóc Pile w rowerowych zmaganiach ?

Trzeba pobrać na swój telefon darmową aplikację AKTYWNE MIASTA.

Rywalizacja o tytuł Rowerowej Stolicy Polski 2021 kończy się 30 czerwca. Natomiast do końca września potrwa zabawa pn. „Aktywna Piła” !

Mogą w niej wziąć udział nie tylko miłośnicy jazdy na rowerze, ale także biegacze oraz kijkarze. Wszyscy do zapisywania swoich wyników również muszą wykorzystywać aplikację AKTYWNE MIASTA.

Mówił Bartosz Mirowski, kierownik Biura Prezydenta Piły.

Na najlepszych „aktywnych pilan” czekają nagrody, które zostaną przyznane w czterech kategoriach wiekowych. Zapisać można się w każdej chwili.