Strażacka „Paka dla psiaka i kociaka” dla pilskiego Miluszkowa

Strażacka „Paka dla psiaka i kociaka” dotarła do Schroniska dla Zwierząt w Pile. Było to możliwe dzięki strażakom ochotnikom z Milcza, którzy zorganizowali charytatywną zbiórkę.

Fot. M.Wolski

Na pomysł organizacji zbiórki „Paka dla psiaka i kociaka” wpadła druhna Dominika Opara.

Do Schroniska dla Zwierząt Miluszków trafiła m.in. bardzo duża liczba koców, podkłady pieluchowe, żwirki, łopatki do kuwet oraz ocynkowane wiaderka. Przed ogłoszeniem zbiórki druhowie z Milcza zapytali pracowników Pilskiego Schroniska dla Zwierząt co jest najbardziej potrzebne. Mówi Aleksandra Rucka, która w schronisku w Pile zajmuje się adopcjami zwierząt.

Okazuje się, że psie i kocie zabawki są bardzo pożądane. Dzięki nim zwierzaki mniej się nudzą i mają zajęcie, na którym mogą się skupić. Równie ważne są dobrej jakości smaczki.

Schronisko dla Zwierząt w Pile Miluszków bywa odwiedzane przez uczniów różnych szkół czy przedstawicieli zakładów pracy, natomiast wizyty strażaków zdarzają się rzadko. Mówi Kama Frąckowska-Pilarska, prezes Fundacji Miluszków, działającej przy schronisku w Pile.

Druhna OSP z Milcza, Dominika Opara zachęca inne jednostki straży pożarnej, aby również wsparły pilskie schronisko.

Strażacka „Paka dla psiaka i kociaka” do Schroniska dla Zwierząt w Pile dotarła po raz pierwszy i wszystko wskazuje na to, że nie po raz ostatni.