30. finał WOŚP w Czerwonaku, Swarzędzu, Murowanej Goślinie, Pobiedziskach i Kostrzynie

W niedzielę już po raz 30. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, w tym roku zbierane będą środki dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku dzieci. Co będzie się działo w gminach: Czerwonak, Murowana Goślina, Swarzędz, Pobiedziska i Kostrzyn?

Czerwonak

Już od piątku Orkiestra grać będzie w gminie Czerwonak. O szczegółach mówi Agnieszka Wolniewicz ze Sztabu WOŚP w Owińskach:

W gminie Czerwonak sporo będzie działo się już od niedzielnego poranka:

O godz. 13:00 rozpoczną się koncerty w Koziegłowach. Wystąpią m.in. Supermenki, a wieczorem Światełko do nieba. Z kolei Traperska Osada w Bolechówku zaprasza na psie zaprzęgi i przejażdżki konne.:

Murowana Goślina

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra również w sąsiedniej Murowanej Goślinie. O szczegółach mówi szef goślińskiego sztabu, Tomasz Mizgier:

Od godz. 14 w auli Szkoły Podstawowej nr 1 przygotowano program artystyczny. Sporo atrakcji czeka również w samym centrum Murowanej Gośliny:

Swarzędz

Swarzędzki finał WOŚP w tym roku odbędzie się w hali Centrum Sportu i Rekreacji:

Jak zapowiada dyrektor swarzędzkiego Ośrodka Kultury, Filip Przepióra od godz. 11 na hali przy ul. Św. Marcina przygotowano szeroki program artystyczny dla każdego –  wystąpią m.in. Swarzędzka Orkiestra Dęta i Chór męski Akord. Będzie można zobaczyć również popisy tańca towarzyskiego i rozrywkowego. O godz. 14 wystąpi nowy zespół The Tommy Guns, grający najpopularniejsze rockowe przeboje:

Nie zabraknie również wielu ciekawych licytacji:

Na zakończenie o godz. 20:00 Światełko do nieba.

Pobiedziska

Orkiestra zagra również w Pobiedziskach. Od godz. 10 na Rynku odbywać będą się występy artystyczne m.in. Chóru Melodia i Studia Piosenki. Trzy godziny później wystartuje Bieg „Przybij Piątkę z WOŚP”, a 17:00 pokazy strażackie.

Kostrzyn

Ciekawie zapowiada się też 30. finał WOŚP w Kostrzynie. O godz. 18:00 w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Piasta wystąpią AudioFeels i Ola Szwed. Na zakończenie ok. godz. 20 zaplanowano pokaz sztucznych ogni.

RADIO WIELKOPOLSKA - NIEZALEŻNA, NIESIECIOWA, PRYWATNA STACJA RADIOWA
Radio Wielkopolska