Nowa ścieżka edukacyjna “W poszukiwaniu zielonej energii” powstała w Radojewie

W zabytkowym parku w Radojewie, wśród sędziwych dębów, wiązów i jesionów można wybrać się już na jesienny spacer nową 2-kilometrową ścieżką historyczno-edukacyjną, która powstała w ramach współpracy Fundacji Enea, Nadleśnictwa Łopuchówko oraz Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu. W ramach inwestycji powstały ławostoły a także  9 tablic edukacyjnych, dzięki którym poznamy historię parku oraz faunę i florę tego miejsca.

A dlaczego warto wybrać się na spacer nową ścieżką edukacyjną w Radojewie? Mówi Karolina Prange, specjalista ds. edukacji leśnej z Nadleśnictwa Łopochówko:

Na każdej tablicy znajdują się przepiękne i bardzo oryginalne rysunki według autorskiego pomysłu Justyny Kierat oraz kod QR, pod którym kryją się rozszerzone informacje o danym przystanku, tłumaczenie na język angielski i niemiecki oraz zadania do wykonania.

Na wszystkich, którzy chcą poznać radojewskie zakątki czeka specjalna zabawa niezależnie od wieku.

Grę można pobrać ze strony internetowej Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu.

Tak więc warto wybrać się do Radojewa, gdzie oprócz walorów przyrodniczych i edukacyjnych odpoczniemy wśród wzgórz podziwiając widok na romantyczną ruinę, przypominającą pozostałości zniszczonego pałacu, nadając wyjątkową atmosferę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *