Powiat poznański przeznaczy 100 mln zł na drogi

Pandemia nie pokrzyżowania planów inwestycyjnych w powiecie poznańskim. Jednym z najważniejszych zadań było dokończenie przebudowy ulicy Poznańskiej w Koziegłowach czy modernizacja drogi od węzła S5 w Iwnie do Pobiedziskich. W przyszłym roku Powiat Poznański zamierza przeznaczyć 100 mln zł na kolejne przedsięwzięcia drogowe.

Przebudowa ulica Poznańska w Koziegłowach
Fot. Powiat Poznański

Starostwo powiatowe w Poznaniu przeznaczyło ponad 8 mln zł na ułożenie nowych nawierzchni – tzw. “nakładki” na niemalże 18 km dróg. W tym roku zrealizowano znacznie więcej inwestycji, mówi Tomasz Łubieński, wicestarosta poznański:

Zakończyły się również prace na drodze z Więckowic do Lusówka. To 2,5-kilometrowy odcinek, który został praktycznie zbudowany od nowa. Obok szerokiej jezdni, z rowem odwadniającym, biegnie chodnik dla pieszych i rowerzystów. Droga połączyła dwie gminy: Dopiewo i Tarnowo Podgórne.

W przyszłym roku Powiat Poznański zamierza przeznaczyć 100 mln zł na kolejne przedsięwzięcia drogowe.

Powiat Poznański złożył też wnioski o dofinansowanie kolejnych przedsięwzięć, m.in. ze środków rządowych w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Jeśli uda się pozyskać środki przebudowana zostanie droga z Rokietnicy do Napachania oraz ulica Poznańska w Dąbrówce i rozpocznie się budowa wschodniej obwodnicy Swarzędza.

W planach jest również rozpoczęcie prac projektowych nowego mostu nad Wartą oraz tunelu pod przejazdem kolejowym w Kobylnicy.

Skomentuj wiadomość