Szamotulscy kryminalni rozbili gang narkotykowy

Policjanci z Szamotuł zatrzymali 14 osób, którym przedstawiono w sumie 40 zarzutów m.in. za posiadanie narkotyków, handel oraz wprowadzanie do obrotu nielegalnych substancji. Wśród zatrzymanych są mieszkańcy Pniew, Szamotuł, Rokietnicy i Poznania, a także gminy Obrzycko oraz powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego w wieku od 18 do 49 lat.

Fot. Komenda Powiatowa Policji w Szamotułach

Jak wyjaśnia mł. asp. Sandra Chuda z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach cała sprawa miał swój początek w ubiegłym roku, kiedy to kryminalni, na podstawie prowadzonej pracy operacyjnej, badali sprawę nielegalnego narkotykowego biznesu w Szamotułach. Funkcjonariusze natrafili na trop mieszkańca Szamotuł, który był zamieszany w sprzedaż narkotyków. Mężczyzna posiadał marihuanę, tzw. „kryształ”, haszysz, tabletki ekstazy oraz kokainę.

To nie był jednak koniec pracy nad sprawą.

Prokurator przedstawił w sumie 40 zarzutów wszystkim zatrzymanym. Wobec trzech mężczyzn sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Dwóch z nich pozostaje w areszcie do dnia dzisiejszego. Wobec pozostałych prokurator zastosował dozór policyjny. Całej czternastce grozi kilka lat więzienia.

RADIO WIELKOPOLSKA - NIEZALEŻNA, NIESIECIOWA, PRYWATNA STACJA RADIOWA
Radio Wielkopolska