Ukradli trzy pojazdy – wpadli na gorącym uczynku

Złodzieje samochodów wpadli na gorącym uczynku. Policjanci ze Swarzędza zatrzymali dwie osoby podejrzane o kradzież trzech pojazdów. Mężczyźni zostali namierzeni przez mundurowych w Iwnie koło Kostrzyna, podczas ukrywania skradzionego motoroweru.

Fot. Komenda Miejska Policji w Poznaniu

Jak zaznacza sierż. sztab. Marta Mróz z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu sprawa miała swój początek 7 maja kiedy to funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Swarzędzu otrzymali zgłoszenie o kradzieży pojazdu marki Opel Corsa z parkingu w Komornikach.

Okazało się, że podejrzewani przez mundurowych mężczyźni, nie mieli stałego miejsca zamieszkania. Na co dzień przebywali w wynajmowanych lokalach lub u znajomych, co dodatkowo utrudniało ustalenie ich miejsca pobytu.

Po przeszukaniu różnych miejsc ich przebywania funkcjonariusze odnaleźli i odzyskali motorower, oraz dwa samochody – marki Opel Corsa, który został skradziony w Komornikach i Nissan Primera, który został skradziony wcześniej z terenu Wrześni.

23 i 25-latek usłyszeli już trzy zarzuty kradzieży i na wniosek prokuratora przebywają w areszcie. Grozi im do 5 lat więzienia.

Skomentuj wiadomość