Wybierali radnych i wójtów

W niedzielę mieszkańcy Murowanej Gośliny, Okonka i Mieściska wybierali nowego radnego, zaś w Dopiewie i Zaniemyślu odbyły się wybory wójta.

Fot. Janusz Ludwiczak

Wybory uzupełniające do Rady Miejskiej w Murowanej Goślinie odbyły się po tym, jak pod koniec października ubiegłego roku z mandatu zrezygnował Gracjan Kaźmierczak.

W minioną niedzielę do urn poszła zaledwie ¼ mieszkańców osiedla Zielone Wzgórza uprawnionych do głosowania. Frekwencja w niedzielnym głosowaniu wyniosła nieco ponad 24%. Nową radną Murowanej Gośliny została 49-letnia Beata Robak, którą poparło 129 osób spośród 183 głosujących, czyli 70,49% wyborców. Jej kontrkandydata, 27-letniego Michała Durę poparło 54 mieszkańców osiedla Zielone Wzgórza w Murowanej Goślinie.

To nie jedyne wybory, które odbyły się w niedzielę w Wielkopolsce. Nowego wójta wybrali mieszkańcy gminy Dopiewo, którym został Paweł Przepióra, zaś wójtem Zaniemyśla została dotychczasowa przewodnicząca rady gminy, Justyna Dąbrowska.

Wybory uzupełniające do Rady Miejskiej w Okonku koło Złotowa wygrała Halina Pieczyńska, na którą zagłosowało 54% mieszkańców. Frekwencja wyniosła niespełna 10%.

Z kolei nowym radnym w Mieścisku został wybrany Tomasz Karasiewicz, poparło go nieco ponad 63% osób. Frekwencja w tamtejszych wyborach uzupełniających wyniosła 35,44%.

Dodajmy, że 4 lipca odbędą się wybory uzupełniające do Rady Miasta i Gminy Margonin w powiecie chodzieskim, a trzy tygodnie później nowego radnego będą wybierać mieszkańcy Wyrzyska.