Brakuje krwi

Stan zapasów w banku krwi jest zatrważający. Brakuje grupy B Rh –, a niskie są zasoby czterech innych grup. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa apeluje o honorowe oddawanie krwi.

Fot. Janusz Ludwiczak

Stan zapasów w banku krwi jest zatrważający. Brakuje grupy B Rh –, a niskie są zasoby czterech innych grup. Mówi zastępca dyrektora ds. medycznych Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu, lekarz Hanna Skalisz.

Krwi nie da się wyprodukować, ani jej zastąpić. Brakuje również krwi z grupy 0 i A zarówno dodatniej i ujemnej. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa apeluje o honorowe oddawanie krwi.

W sobotę w godz. od 8 do 16 krew będzie można oddać w Szkole Podstawowej przy ul. Szkolnej 5 w Tarnowie Podgórnym oraz w krwiobusie, który od 9 do 14 będzie stał na Rynku w Chodzieży.

Krew można również oddać w siedzibie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ul. Marcelińskiej 44 w Poznaniu w dni robocze w godz. od 7:00 do 15:00 oraz dodatkowo w środy i czwartki do 18:00, a także w soboty między 7 a 13.

Krew mogą oddać osoby pomiędzy 18 a 65 rokiem życia. Biorąc udział w akcji nie tylko przekazujemy najcenniejszy dar życia, ale również otrzymamy 8 czekolad, sok i dzień wolny od pracy.

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®