Gospodynie wiejskie pompowały, by pomóc choremu Wojtusiowi

Członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Brzeźnie, w gminie Kostrzyn wykonały 10 pompek. Nie były to ćwiczenia wojskowe, a działania w szczytnym celu, by pomóc choremu półtorarocznemu Wojtusiowi Howisowi, który cierpi na rdzeniowy zanik mięśni.

Szansą dla chłopca jest lek za ponad 9 milionów złotych. Zbiórka dla chłopca ruszyła cztery miesiące temu jednak przez pandemię rodzice stracili nadzieję na ratunek. Z pomocą przyszedł strażak ochotnik Marcin Topór, zapoczątkował akcję „#GaszynChallenge”, ta dotarła już do gminy Kostrzyn. Do wykonania 10 pompek i wpłaty środków na konto Wojtusia gospodynie z Brzeźna nominowali strażacy z miejscowej OSP.

Jak powiedziała Iwona Dopierała, przewodnicząca Stowarzyszenia Koło Gospodyń Wiejskich w Brzeźnie każda z pań przekazała również 10 złotych dla Wojtusia, dzięki czemu zebrano w sumie 330 złotych.

Dodajmy, że dla Wojtusia pompowali również kostrzyńscy radni, policjanci i strażacy z jednostek OSP. Do wykonania pompek nominowani zostali już sołtysi, nauczyciele ze szkół. I tak akcja #GarageCallange rozprzestrzenia się dalej, aż zapewne dotrze do każdego z nas.

Skomentuj wiadomość

Szukamy dziennikarza - reportera
Szukamy dziennikarza - reportera