Leśne laboratorium w zabytkowym młynie

Zaledwie 15 km od stolicy Wielkopolski, w pobliżu poligonu wojskowego w miejscowości Biedrusko znajduje się XV-wieczny drewniany młyn wodny, odtworzony w oryginalny sposób bez użycia gwoździ z zachowaniem dawnej konstrukcji. W jego wnętrzach urządzony został Ośrodek Edukacji Leśnej „Łysy Młyn”, w którym dzieci, młodzież i dorośli podczas spotkań z leśnikami poznają tajniki przyrody.

Fot. Janusz Ludwiczak

Możemy tutaj zobaczyć ekspozycję poświęconą martwemu drewnu, zapoznać się z ochroną pachnicy dębowej czy zajrzeć do leśnego laboratorium. Dlaczego warto zajrzeć do Ośrodka Edukacji Leśnej „Łysy Młyn”? Opowiada Karolina Prange, specjalista ds. edukacji leśnej z Nadleśnictwa Łopuchówko:

Ośrodek Edukacji Leśnej Łysy Młyn znajduje się przy drodze, łączącej Radojewo z Biedruskiem. Niezmotoryzowani mogą tutaj dojechać autobusem linii nr 911 z poznańskiej Śródki lub linii nr 348, kursującego pomiędzy Murowaną Gośliną a dworcem na os. Sobieskiego. Osoby, które chciałby odwiedzić to miejsce powinny wcześniej zarejestrować się pod numerem telefonu: 692 704 099 lub mailowo: karolina.prange@poznan.lasy.gov.pl.

►ZOBACZ TAKŻE: Wojenko, wojenko…
►ZOBACZ TAKŻE: Uroki Puszczy Zielonka

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®