Strażacy nie muszą już korzystać z 50-letniego Stara

Strażacy z Brzeźna w gminie Kostrzyn nie muszą już korzystać z 50-letniego Stara. Do remizy OSP dotarł nowy wóz bojowy. Strażacy ochotnicy powitali nowy wóz zapalając race i świece dymne. Posypało się też konfetii i nie zabrakło chrztu – polał się szampan.

Pojazd kosztował ponad 875 tysięcy złotych, z czego 300 tys. zł pochodzi ze środków budżetu gminy Kostrzyn, pozostałą cześć pokrył Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy. Mówi druh Przemysław Bladowski, szef OSP w Brzeźnie:

Tym samym strażacy z OSP Brzeźno nie będą musieli już korzystać z półwiecznego wozu bojowego. Poprzedni wóz STAR 1142 z 1997 roku pod koniec 2018 r. uległ awarii, która spowodowała, że dalej nie mógł być eksploatowany. Udało się jednak pozyskać za darmo wóz Star 244 z 1971 r. z OSP Dopiewo. Strażacy z Brzeźna przeprowadzili remont pojazdu, tak by mógł wyjeżdżać na akcje. Jak podkreśla burmistrz, Szymon Matysek bezpieczeństwo jest jednym z priorytetów dla kostrzyńskiego samorządu.

Wiadomo już, że poprzedni wóz, Star 244 z 1971 roku zostanie przekazany do innej jednostki OSP.

W jednostce OSP Brzeźno służy 32 ochotników, z czego 17 z nich ma uprawnienia w akcjach ratowniczo-gaśniczych, które najczęściej zdarzają się w wypadkach na pobliskiej drodze krajowej nr 92 oraz ekspresowej S5.

Skomentuj wiadomość

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®