Zbiórka dla schroniska

Ponad 170 psów i kilkadziesiąt kotów wciąż czeka na nowy dom, jednak wiele czworonogów wciąż nie może trafić do kochającego właściciela. Mieszkańcy Pobiedzisk, Swarzędza i Kostrzyna mogą pomóc podopiecznym schroniska dla zwierząt w Skałowie.

Fot. Janusz Ludwiczak

Zbiórkę karmy mokrej i suchej, ręczników papierowych i zabawek dla czworonogów organizują we wtorek władze gminy Pobiedziska. Mówi burmistrz, Ireneusz Antkowiak:

Dary można przynosić w najbliższy oraz w przyszły wtorek (8 i 15 grudnia) w godz. od 13:00 do 18:00 na plac przy ul. Powstańców Wielkopolskich 28, przy bazie Zakładu Komunalnego w Pobiedziskach.

Podobna akcja organizowana jest również w Swarzędzu. Artykuły dla bezdomnych psów i kotów będzie można przynosić do 18 grudnia włącznie do siedziby Straży Miejskiej w Swarzędzkim Centrum Ratunkowym przy dworcu kolejowym.

Zbiórkę organizuje również dla mieszkańców gminy Kostrzyn Młodzieżowa Rada Miejska. Koce, ręczniki, stare gazety i karmę można do 20 grudnia przynosić do biura podawczego Urzędu Miejskiego przy ul. Dworcowej w Kostrzynie.

Co roku do schroniska zwierząt w Skałowie trafia blisko 650 czworonogów, z czego nowy dom znajduje zaledwie połowa z nich. Mówi dyrektor schroniska dla zwierząt w Skałowie, Paweł Kubiak:

Osoby, które zdecydują się przygarnąć psa lub kota powinny dobrze przemyśleć swoją decyzję, by nie był to później nietrafiony prezent pod choinkę, dlatego z przyszłym właścicielem przeprowadzana jest rozmowa, po czym następuje zapoznanie z psem czy kotem, wspólny spacer i sprawdzane jest jak dany zwierzak reaguje.

Skomentuj wiadomość

Szukamy dziennikarza - reportera
Szukamy dziennikarza - reportera