Chodzież: Drzewo powalone na trakcję [AKTUALIZACJA]

Spore utrudnienia na trasie kolejowej Poznań – Piła. W wyniku powalonego drzewa na trakcję kolejową przez kilka godzin wstrzymany był ruch pociągów pomiędzy Chodzieżą a Budzyniem.

Fot. mł. bryg. Leszek Naranowicz/PSP Chodzież

Więcej na ten temat mówi rzecznik spółki PKP Polskie Linie Kolejowe w Wielkopolsce, Radosław Śledziński:

Obecnie od Chodzieży do Budzynia kursują autobusy zastępcze:

Drzewo powaliło się na trakcję w okolicach ulicy Ogrodowej w Chodzieży. Na miejscu interweniowało 15 strażaków z 5 zastępów straży pożarnej.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu straży pożarnej stwierdzono, że linia trakcyjna została zerwana przez powalone drzewo, a pociąg pasażerski PKP relacji Piła – Leszno stał na torowisku. Działania straży pożarnej w pierwszej kolejności polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz sprawdzeniu całego składu pociągu czy nikt nie został poszkodowany – pasażerowie oraz obsługa pociągu (łącznie 39 osób) nie wymagali pomocy medycznej. Dalsze działania polegały na usunięciu za pomocą pilarek powalonego drzewa, które częściowo opierało się o wagon pociągu. Po podstawieniu komunikacji zastępczej (autokaru) ratownicy pomogli przejść pasażerom do komunikacji zastępczej wyjaśnia mł. bryg. Leszek Naranowicz z Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży.

W całej Wielkopolsce od rana strażacy interweniowali kilkukrotnie.

W tej chwili bez prądu jest ponad 15 tysięcy odbiorców w Wielkopolsce.

Wciąż obowiązuje alarm pomarańczowy IMGW – ostrzeżenie drugiego stopnia przed silnym wiatrem. Do godzin wieczornych wiać może z prędkością nawet do 100 km/h w porywach.
Warto zabezpieczyć przedmioty na balkonach, tarasach i podwórkach, które mogłyby zostać porwane przez wiatr.

AKTUALIZACJA godz. 13:30: Przywrócony został ruch kolejowy pomiędzy Chodzieżą a Budzyniem. Pociągi na trasie Poznań Główny – Piła kursują już normalnie.

RADIO WIELKOPOLSKA - NIEZALEŻNA, NIESIECIOWA, PRYWATNA STACJA RADIOWA
Radio Wielkopolska