Wielkopolska policja zatrzymała sprawców brutalnego rozboju

Podjechali pod znajdujący się na uboczu dom, zażądali wydania pieniędzy, a gdy usłyszeli odmowę zaatakowali gospodarza siekierą – do tego zdarzenia doszło w połowie stycznia na terenie gminy Margonin w powiecie chodzieskim.

Fot. KW Policji w Poznaniu

Kryminalnym z Komendy Wojewódzkiej z Poznania oraz policjantom z Chodzieży ustalenie i zatrzymanie sprawców zajęło kilka tygodni.

Do rozboju doszło 14 stycznia na terenie gminy Margonin. Tego dnia wieczorem pod znajdujący się na uboczu dom pokrzywdzonego podjechał samochód. Kierowca oświadczył, że ma problem z autem i potrzebuje pomocy. Gdy właściciel posesji odwrócił się, żeby poszukać narzędzi, z auta wyszło dwóch zamaskowanych mężczyzn, którzy go obezwładnili i skrępowali. Zabrali portfel, w którym był tysiąc złotych i zażądali wydania pieniędzy odkładanych na wesele.

Co było dalej – o tym komisarz Maciej Święcichowski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu:

Fot. KW Policji w Poznaniu

Pierwsze zatrzymania w tej sprawie nastąpiły już 26 stycznia, kiedy policjanci ujęli dwóch mężczyzn i kobietę, która również była uczestniczką rozboju. Ostatniego podejrzanego kryminalni zatrzymali 22 lutego. Są to mieszkańcy powiatów poznańskiego i inowrocławskiego.

W miejscach zamieszkania zatrzymanych policjanci zabezpieczyli między innymi:

  • siekierę
  • kominiarki
  • pistolet na metalowe kulki
  • telefony komórkowe

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Wągrowcu sąd zastosował wobec całej czwórki trzymiesięczny areszt tymczasowy. Wszyscy usłyszeli zarzut dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Podejrzani nie przyznają się do zarzutu. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

RADIO WIELKOPOLSKA - NIEZALEŻNA, NIESIECIOWA, PRYWATNA STACJA RADIOWA
Radio Wielkopolska