Biegali i jedli pączki

Blisko 200 osób wzięło udział w biegu „Wiosenna Słodka Mila”, który odbył się w sobotę w Sannikach niedaleko Kostrzyna. Były to dość nietypowe zawody, bo uczestnicy musieli nie tylko pokonać 2-kilometrową trasę, która prowadziła przez pole i część lasu, ale również mieli za zadanie zjeść aż dwa pączki na każdym z przystanków.

Fot. Janusz Ludwiczak

O szczegółach mówi Łukasz Szał, zastępca kierownika Wydziału Oświaty, Promocji i Sportu Urzędu Miejskiego w Kostrzynie:

Był to bieg charytatywny. Cały dochód z wpisowego, a także atrakcji towarzyszących jak grochówka, kiermasz ciast domowych czy atrakcji dla najmłodszych jak karuzela i dmuchana zjeżdżalnia zostanie przekazany na rzecz uchodźców z Ukrainy, którzy przebywają na terenie gminy Kostrzyn. W sumie udało się zebrać blisko 9 tysięcy złotych.

Organizatorzy przygotowali również bieg dla dzieci na dystans 200 metrów oraz osobną kategorię dla zawodników chodzących z kijkami, czyli nordic walking.

Zwycięzcą biegu „Wiosenna Słodka Mila” został Krzysztof Nowak z Gwiazdowa, który ukończył 2-kilometrową trasę i zjadł dwa pączki w czasie 7 minut i 19 sekund.

Sobotni bieg rozpoczął obchody Roku Generała Ignacego Prądzyńskiego w gminie Kostrzyn, a to właśnie w Sannikach urodził się wybitny generał dywizji Wojska Królestwa Polskiego i  wódz naczelny powstania listopadowego, a także budowniczy Kanału Augustowskiego.

I to nie koniec sportowych zmagań w tej części Wielkopolski. Mówi ponownie Łukasz Szał z Urzędu Miejskiego w Kostrzynie:

Ponadto pod koniec maja w Kostrzynie odbędzie się 10. Kurdeszowa (Za)Dyszka, gdzie chętni będą mogli wziąć udział w biegu na dystans 5 i 10 kilometrów ulicami miasta oraz w biegu nordic walking o długości 3 km.

RADIO WIELKOPOLSKA - NIEZALEŻNA, NIESIECIOWA, PRYWATNA STACJA RADIOWA
Radio Wielkopolska