Czołgali się, wspinali i biegli w błocie [ZDJĘCIA]

Blisko 200 śmiałków spróbowało swoich sił w ekstremalnym biegu, który odbył się w sobotę w Wiktorowie niedaleko Kostrzyna. Zawodnicy mieli do pokonania 4-kilometrową trasę, na której czekało wiele przeszkód od wspinaczki po drabinkach i paletach po przejście po kłodzie przez strumyk. Nie brakowało też konkurencji, w których należało się przeczołgać, przedostać na drugi koniec rury czy przerzucić kłodę. Znacząca część trasy biegu prowadziła pod górkę, były też etapy biegu w błocie.

Fot. Janusz Ludwiczak

O tym jakie przeszkody czekały na uczestników o tym mówi współorganizator biegu, Robert Kaczmarek:

W „Dzikim Biegu w błocie” wzięło w sumie udział 170 osób. Najszybszy był Marek Szymczak, który ekstremalną trasę z licznymi przeszkodami pokonał w ciągu 29 minut i 13 sekund:

Co ciekawe 41% uczestników „dzikowiska” stanowiły panie, którym nie przeszkodziło bieganie w błocie, czołganie się i wspinanie. Pierwsza do mety w czasie 38 minut i 4 sekund dobiegła pochodząca z Koszalina i mieszkająca w Poznaniu, Alicja Kwapisz:

Miłośnicy ekstremalnego wysiłku będą mieli już niebawem kolejne okazje do wzięcia udziału w kolejnych nietypowych zawodach. 23 lipca w Iwnie odbędzie się dziki bieg w polu, tym razem na terenie starej cegielni.

Z kolei pod koniec maja w Kostrzynie odbędzie się 10. Kurdeszowa (Za)Dyszka, gdzie chętni będą mogli wziąć udział w biegu na dystans 5 i 10 kilometrów ulicami miasta oraz w biegu nordic walking o długości 3 km.

RADIO WIELKOPOLSKA - NIEZALEŻNA, NIESIECIOWA, PRYWATNA STACJA RADIOWA
Radio Wielkopolska