Kostrzyn: Można już korzystać z hal sportowych i boisk wielofunkcyjnych

Mieszkańcy gminy Kostrzyn mogą już korzystać ze wszystkich obiektów sportowych. Otwarte zostały także hale sportowe przy szkołach podstawowych nr 1 i 2 w Kostrzynie, a także w Gułtowach, Iwnie i Siekierkach. Dostępne są również boiska wielofunkcyjne w Brzeźnie, Czerlejnie, Gułtowach i Kostrzynie.

Fot. Janusz Ludwiczak

– Z hal w Kostrzynie może korzystać ograniczona ilość 32 osób, które mogą trenować pod opieką trzech trenerów. Na mniejszych obiektach może przebywać 24 trenujących i dwóch trenerów. W czasie treningu należy zachować bezpieczną odległość, nie ma możliwości korzystania z szatni i węzła sanitarnego po za łazienką. Uczestnicy zajęć powinni korzystać z osobistego sprzętu treningowego oraz obowiązkowo dezynfekować ręce przy wejściu i wyjściu z obiektu – zaznacza Łukasz Szał z Wydziału Oświaty, Sportu i Promocji Urzędu Miejskiego w Kostrzynie.

Od 18 maja można korzystać również z boisk wielofunkcyjnych w Brzeźnie, Czerlejnie, Gułtowach i Kostrzynie, jednak na obiekcie może przebywać maksymalnie 14 zawodników i 2 trenerów. Jednak chęć skorzystania z boiska czy hali musimy zgłosić administratorowi obiektu.

RADIO WIELKOPOLSKA - NIEZALEŻNA, NIESIECIOWA, PRYWATNA STACJA RADIOWA
Radio Wielkopolska