Kostrzyn: Tunel opóźniony o rok

W połowie przyszłego roku miała zostać jedna z największych inwestycji w Kostrzynie – tunel pod linią kolejową wraz z nowym układem drogowym, który ma ułatwić dojazd z południowych osiedli i innej części gminy do centrum miasta. Inwestycja opóźni się jednak o niespełna rok.

Fot. Janusz Ludwiczak

Co prawda zakończyła się budowa samego wiaduktu kolejowego w Kostrzynie pod linią kolejową z Poznania do Warszawy, ale jak mówił podczas ostatniej sesji burmistrz Szymon Matysek wystąpiły ze stabilnością gruntów, a wiosną prace drogowe zostały wstrzymane:

Inwestycja ta pierwotnie miała zostać oddana do użytku pod koniec czerwca przyszłego roku, jednak umowa została aneksowana przez gminę do 30 kwietnia 2022 roku. Zmieni się technologia prac, przeprowadzone zostanie palowanie. Równocześnie burmistrz Szymon Matysek przeprasza mieszkańców za utrudnienia i opóźnienia.

Wzrośnie też sam koszt budowy. Do tej pory całkowity koszt projektu wynosił nieco ponad 53 milionów złotych, z czego 14,5 mln zł pokryła kolej, a 9 mln zł powiat poznański. Pozostałe środki pochodzą z budżetu gminy Kostrzyn.  

RADIO WIELKOPOLSKA - NIEZALEŻNA, NIESIECIOWA, PRYWATNA STACJA RADIOWA
Radio Wielkopolska