Strażacy otrzymali nowy wóz bojowy – zastąpił wysłużonego 30-letniego Stara

Przy dźwiękach syren i zapalonych racach oraz rozpalonych świecach dymnych do Gułtów koło Kostrzyna przyjechał nowy wóz bojowy dla miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. W sobotę późnym popołudniem radość była ogromna.

Fot. Janusz Ludwiczak

Jak przyznaje prezes OSP Gułtowy, druh Radosław Piątek nowy pojazd ratowniczo-gaśniczy zastąpi wysłużonego, prawie 30-letniego Stara:

Wóz bojowy kosztował blisko 900 tysięcy złotych, z czego 400 tys. zł dofinansowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Mówi burmistrz gminy Kostrzyn, Szymon Matysek:

Nowy wóz bojowy to MAN TDG o mocy silnika 290 koni mechanicznych z napędem 4×4. Więcej o nowym nabytku opowiada druh Artur Pęczyński:

Dodajmy, że nowy wóz jest idealnym prezentem na 75-lecie jednostki OSP w Gułtowach, w której działa obecnie 34 druhów, z czego 24 ochotników może uczestniczyć w akcjach ratowniczo-gaśniczych.

I co ciekawe dotychczasowy pojazd będzie służył kolejnej jednostce OSP. Stara 1142 z 1995 roku otrzymają w darowiźnie ochotnicy z Lubiatowa w gminie Dolsk w powiecie śremskim.

RADIO WIELKOPOLSKA - NIEZALEŻNA, NIESIECIOWA, PRYWATNA STACJA RADIOWA
Radio Wielkopolska