Urzędy zamknięte – pracownicy zakażeni Covid-19

Przynajmniej do końca tygodnia nieczynny będzie Urząd Miejski w Kostrzynie. Również w Pobiedziskach aż do 9 kwietnia wstrzymana została bezpośrednia obsługa mieszkańców. Dlaczego?

Fot. Janusz Ludwiczak

Powodem takiej sytuacji jest wykrycie wirusa Covid-19 u 12 pracowników. Ponadto 15 kostrzyńskich urzędników, którzy mieli kontakt z zakażonymi zostało skierowanych na kwarantannę i pracę zdalną. Jak poinformował w komunikacie burmistrz gminy Kostrzyn, Szymon Matysek żadna z osób zakażonych nie wymaga hospitalizacji.

Przynajmniej do końca tygodnia, czyli do piątku, 26 marca Urząd Miejski w Kostrzynie nie będzie przyjmował interesantów. Mieszkańcy mogą kontaktować się telefonicznie pod numerem 61 817 85 65, mailowo: um@kostrzyn.wlkp.pl bądź za pośrednictwem platformy ePUAP.

Dostępne jest biuro podawcze w okienku przy wejściu do urzędu. Korespondencję można pozostawiać również w skrzynce usytuowanej na budynku kostrzyńskiego ratusza.

Również w Pobiedziskach aż do 9 kwietnia wstrzymana została bezpośrednia obsługa mieszkańców. Sprawy związane z dowodami osobistymi należy załatwiać telefonicznie pod numerem 61 89 77 132 i 61 89 77 133, a rejestrację aktów urodzeń, małżeństw i zgonów dzwoniąc na numer 61 8977 131. Mieszkańcy mogą kontaktować się z urzędem również mailowo pod adresem: sekretariat@pobiedziska.pl

Z kolei w Czerwonaku dostęp do sali obsługi klienta urzędu gminy dostępny jest wyłącznie po wcześniejszym umówieniu się z właściwym pracownikiem merytorycznym. Podobnie jest w Murowanej Goślinie, gdzie tamtejszy urząd czynny jest tylko w sprawach pilnych w poniedziałki od 13 do 17, a w pozostałe dni między godz. 8 a 12.

Radio Wielkopolska® poszukuje pracowników do Działu Reklamy!
Radio Wielkopolska® poszukuje pracowników do Działu Reklamy!