W Kostrzynie będzie bezpieczniej

Mieszkańcy północnych osiedli w Kostrzynie mogą już bezpiecznie przejść na drugą stronę drogi krajowej nr 92, by dostać się do centrum miasta. Oddano do użytku nową sygnalizację świetlną na wysokości ulicy Półwiejskiej.

Do tej pory na wysokości przejścia dla pieszych obowiązywało ograniczenie prędkości do 60 km/h, jednak wielu kierowców nie stosowało się do przepisów i jechało znacznie szybciej. Nieco lepsza sytuacja była w kierunku przeciwnym, w stronę Poznania, gdzie kierowcy zwalniali ze względu na fotoradar.

– Celem inwestycji była budowa sygnalizacji świetlnej z akomodacją w ciągu drogi krajowej nr 92. Przejście dla pieszych znajduje się w ciągu ulicy miejskiej – Półwiejska, która jest przecięta dwujezdniową drogą krajową. Ulica stanowi dojście mieszkańców osiedli mieszkaniowych położonych na północ drogi nr 92 do miasta Kostrzyn, w tym dzieci i młodzieży do szkół – wyjaśnia Alina Cieślak, rzecznik wielkopolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA).

Budowa sygnalizacji świetlnej kosztowała 196 i pół tysiąca złotych.

Dodajmy, że w tym tygodniu powinna zakończyć się trwająca od sierpnia przebudowa krajowej „92”. Prowadzone są ostatnie prace na odcinku od Swarzędza do Skałowa oraz od węzła S5 do Brzeźna.

RADIO WIELKOPOLSKA - NIEZALEŻNA, NIESIECIOWA, PRYWATNA STACJA RADIOWA
Radio Wielkopolska