W Kostrzynie będzie bezpieczniej

Mieszkańcy północnych osiedli w Kostrzynie będą mogli w końcu bezpiecznie przejść na drugą stronę drogi krajowej nr 92, by dostać się do centrum miasta. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na zaprojektowanie i budowę sygnalizacji świetlnej wzbudzanej.

Fot. Janusz Ludwiczak

Sygnalizacja świetlna ma poprawić bezpieczeństwo dla osób, które korzystają z przejścia przez dwupasmową w każdym kierunku drogę krajową nr 92 na wysokości ulicy Półwiejskiej w Kostrzynie. Mówi Alina Cieślak, rzecznik GDDKiA oddział w Poznaniu:

Na wysokości przejścia dla pieszych obowiązuje ograniczenie prędkości do 60 km/h, mimo to wielu kierowców nie stosuje się do przepisów i jedzie znacznie szybciej. Nieco lepsza sytuacja jest w kierunku przeciwnym – w stronę Poznania, gdzie znajduje się fotoradar, co powoduje, że kierowcy nie przekraczają „60”. Jednak wiele osób ma często problem, by przejść na drugą stronę drogi, rzadko który kierowca zatrzymuje się przed „zebrą” przy przepuścić pieszych. Niebawem to jednak się zmieni.

Budowa sygnalizacji świetlnej będzie połączona z remontem drogi krajowej nr 92. Jak już informowaliśmy prace mają rozpocząć się jeszcze w wakacje i prowadzone będą na blisko 20-kilometrowym odcinku, od Swarzędza do Starczanowa. GDDKiA w planach ma również budowę ekranów akustycznych w ciągu drogi w Kostrzynie.

RADIO WIELKOPOLSKA - NIEZALEŻNA, NIESIECIOWA, PRYWATNA STACJA RADIOWA
Radio Wielkopolska