W Swarzędzu rozbudowano szkołę, w Kostrzynie wybudowano przedszkole

Za tydzień początek roku szkolnego. Swarzędzcy uczniowie, uczęszczający do Szkoły Podstawowej nr 2 w centrum miasta będą mogli korzystać z rozbudowanej za 17 mln zł sali gimnastycznej. Z kolei od 1 września w pobliskim Kostrzynie rozpocznie działalność drugie przedszkole, do którego uczęszczać będzie blisko 200 maluchów.

Fot. Janusz Ludwiczak

W ramach inwestycji przy ulicy Polnej w Swarzędzu powstały również nowe boiska sportowe ze sztuczną trawą, a także bieżnia sportowa. Jak zaznacza wiceburmistrz Swarzędza, Tomasz Zwoliński trwają już prace nad rozbudową kolejnych szkół w gminie.

Po zrealizowaniu tej inwestycji rozbudowana ma zostać Szkoła Podstawowa nr 1 w Zalasewie. Niebawem gmina zleci opracowanie projektu rozbudowy szkoły.

Z kolei od 1 września w pobliskim Kostrzynie rozpocznie działalność drugie przedszkole, do którego uczęszczać będzie blisko 200 maluchów. Jak przekonuje burmistrz Szymon Matysek placówka ta jest niezbędna, gdyż przybywa liczba dzieci w gminie Kostrzyn, a obecne Przedszkole Miejskie przy ul. Średzkiej jest już za małe i wymaga remontu.

Drugie kostrzyńskie przedszkole, które powstało przy ul. Powstańców Wielkopolskich przez 10 lat prowadzone będzie przez wyłonionego w przetargu operatora. Budowa placówki rozpoczęła się wiosną ubiegłego roku. W dwukondygnacyjnym obiekcie znalazło się 7 sal do zabaw i zajęć, a także kuchnia i szatnia. Inwestycja ta kosztowała ponad 8 mln zł.

RADIO WIELKOPOLSKA - NIEZALEŻNA, NIESIECIOWA, PRYWATNA STACJA RADIOWA
Radio Wielkopolska