FB Serwis będzie wywoził śmieci w gminie Pobiedziska, Kostrzyn i Kleszczewo

Od września aż do połowy 2022 roku FB Serwis będzie wywoził śmieci w gminach Pobiedziska, Kostrzyn i Kleszczewo. Związek Międzygminny „Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej” podpisał właśnie umowę z nowym wykonawcą na odbiór i wywóz odpadów komunalnych.

Fot. FB Serwis/materiały prasowe

Mówi kierownik kontraktu, Marcin Szczepaniak:

Firma FB Serwis doskonale jest znana poznaniakom, którzy pięć lat temu narzekali na kilkutygodniowe opóźnienia w odbiorze śmieci. Ze śmieciowym bałaganem mieszkańcy Poznania mieli do czynienia na początku 2015 roku. Przez trzy tygodnie na wielu posesjach zalegały śmieci, a przy wielu domach nie pojawiły się również pojemniki na śmieci. Jak zapewniał Sławomir Ochliński z FB Serwis mieszkańcy mogą być spokojni.

W sumie wykonawca będzie wywoził odpady od ok. 45 tysięcy mieszkańców gmin: Swarzędz, Pobiedziska, Kostrzyn i Kleszczewo. Według wyliczeń w trakcie trwania umów wywiezionych zostanie blisko 40 tysięcy ton odpadów komunalnych, w tym około 6 tysięcy ton odpadów zbieranych selektywnie. Do zadań FBSerwis będzie również należało mycie oraz ważenie pojemników.

►CZYTAJ TAKŻE: Wywiozą 42 tony śmieci

RADIO WIELKOPOLSKA - NIEZALEŻNA, NIESIECIOWA, PRYWATNA STACJA RADIOWA
Radio Wielkopolska