Pobiedziska/Kostrzyn: Mieszkańcy zapłacą więcej za wodę i ścieki

Mieszkańcy gminy Pobiedziska od 1 czerwca zapłacą więcej za wodę i odprowadzenie ścieków. W czerwcu zdrożeją również opłaty w Kostrzynie.

Fot. Pixabay

Już dwa lata temu Zakład Komunalny w Pobiedziskach wystąpił z wnioskiem do Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Poznaniu, w sprawie zatwierdzenia taryfy opłat za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków na okres trzech lat. Powodem takiej sytuacji są rosnące koszty usług oraz planowane inwestycje związane z modernizacją i rozbudową sieci wodociągowej i kanalizacyjnej.

I tak od 1 czerwca mieszkańcy gminy Pobiedziska zapłacą 3 złote i 72 grosze za każdy metr sześcienny wody. O 2 grosze więcej zapłacą również rolnicy. Z kolei firmy, przedsiębiorstwa i instytucje będą płacić 4,26, a nie jak jest obecnie 4,23.

Nie zmieni się stawka za odprowadzenie ścieków dla osób i podmiotów podłączonych do kanalizacji. Nieznacznie zmieni się jedynie stawka opłaty abonamentowej. Nowe opłaty za wodę i ścieki w gminie Pobiedziska obowiązywać będą przez cały rok, do 31 maja 2021 roku.

Od 11 czerwca podwyżki również w gminie Kostrzyn. Opłaty za wodę dla gospodarstw domowych podrożeją o 8 groszy – z 3,94 na 4,02 złote za metr sześcienny. Zaś opłaty za odprowadzenie ścieków siecią kanalizacyjną wzrosną z obecnych 6,75 do 6,78 zł/m³.

RADIO WIELKOPOLSKA - NIEZALEŻNA, NIESIECIOWA, PRYWATNA STACJA RADIOWA
Radio Wielkopolska