Informator na długi weekend

W trakcie długiego weekendu inaczej będzie funkcjonować komunikacja publiczna w aglomeracji poznańskiej. W poniedziałek, 2 maja nie załatwimy też wielu spraw w niektórych urzędach.

Fot. Janusz Ludwiczak

W poniedziałek, 2 maja mieszkańcy gmin: Czerwonak, Murowana Goślina, Swarzędz i Kostrzyn nie załatwią w swoim urzędzie gminy spraw związanych z wyrobieniem dowodu, meldunkiem czy uzyskaniem numeru PESEL. Placówki te będą nieczynne. Normalnie będzie otwarty jedynie Urząd Miasta i Gminy Pobiedziska.
2 maja czynne będzie Starostwo Powiatowe w Poznaniu i filie w Pobiedziskach i Swarzędzu, w których załatwimy sprawy związane z prawem jazdy czy rejestracją samochodu. W poniedziałek otwarty będzie też Wielkopolski Urząd Wojewódzki z wyjątkiem Terenowego Punktu Paszportowego w Gnieźnie.

W Święto Pracy, 1 maja oraz w Święto Konstytucji, 3 maja autobusy podmiejskie obsługiwane przez Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu kursować będą normalnie zgodnie z rozkładem jazdy obowiązującym w niedziele i święta. Podobnie będzie w swarzędzkiej komunikacji.

Natomiast 2 maja obowiązywać będzie sobotni rozkład jazdy. W poniedziałek realizowane będą normalne kursy pobiedziskiej i kostrzyńskiej komunikacji publicznej.

W długi weekend majowy normalnie jeździć będą nocne autobusy podmiejskie linii nr 252 z Poznania do Koziegłów, Czerwonaka i Murowanej Gośliny, a także linii 253 do Suchego Lasu oraz 258 do Tarnowa Podgórnego.

I jest też dobra wiadomość dla kierowców. W poniedziałek, 2 maja nie będzie trzeba płacić za postój w strefie płatnego parkowania zarówno w Swarzędzu, jak i w Poznaniu.

Pociągi Kolei Wielkopolskich i Polregio 1 i 3 maja jeździć będą tak jak w niedzielę, a 2 maja zgodnie z rozkładem jazdy jak w każdy dzień roboczy. Jednak pasażerowie na wszelki wypadek powinni sprawdzić aktualne godziny odjazdów przez dokonaniem podróży. Można to sprawdzić w portalu pasażera.

RADIO WIELKOPOLSKA - NIEZALEŻNA, NIESIECIOWA, PRYWATNA STACJA RADIOWA
Radio Wielkopolska