Ponad 60 mruczków czeka na nowy dom i kochającego właściciela

Potrafią spać nawet 16 godzin dziennie, ważą nawet 12 kilogramów i zostały udomowione już ok. 4 000 roku p.n.e. w Nubii, a dwa tysiące lat później w Egipcie. O kim mowa? O kotach, które obchodzą swoje święto. W schronisku w Skałowie na dom i kochającego właściciela czeka 60 mruczków.

Fot. Janusz Ludwiczak

17 lutego przypada właśnie Światowy Dzień Kota, który ma podkreślić znaczenie tych zwierzaków w życiu człowieka. Na nowy dom i kochającego właściciela czekają mruczki m.in. ze schroniska w Skałowie niedaleko Kostrzyna.

Jak mówi dyrektor schroniska dla zwierząt w Skałowie, Paweł Kubiak warto przygarnąć czworonożnego przyjaciela. Jedną z zalet posiadania kota jest to, że nie trzeba go wyprowadzać na spacer, a nasz dom będzie pilnowany przed myszami i szczurami:

Kot na wolności potrafi dożyć średnio 7 lat, a w warunkach domowych nawet 15 lat, a niekiedy i dłużej.

Dodajmy, że we wsi Tarnowo w gminie Szydłowo na północy Wielkopolski od kilku lat znajdują się nietypowe znaki drogowe z wizerunkiem kota i napisem „zwolnij”. Była to inicjatywa jednego z mieszkańców. Po zamontowaniu znaków koty przestały być rozjeżdżane przez samochody.

Szukamy dziennikarza - reportera
Szukamy dziennikarza - reportera