W piątek urzędy gmin i starostwa będą zamknięte

W piątek nie załatwimy ważnych spraw w wielu urzędach gmin i starostwach powiatowych.

Fot. Starostwo Powiatowe w Poznaniu

7 stycznia nieczynne będą urzędy gmin m.in. w Murowanej Goślinie, Czerwonaku, Swarzędzu, Pobiedziskach i Kostrzynie. W piątek nie załatwimy też spraw związanych z rejestracją samochodów, wydaniem prawa jazdy czy uzyskaniem pozwolenia na budowę w placówkach Starostwa Powiatowego w Poznaniu.

Urzędnicy będą mieli wolne ze względu na to, że ostatnie święto, czyli Nowy Rok przypadł w sobotę. Wówczas przysługuje dzień wolny.

W piątek za to normalnie będzie czynny Urząd Marszałkowski oraz Urząd Wojewódzki. Jedynie nieczynne będą terenowe punkty paszportowe w Szamotułach, Gnieźnie czy Środzie Wielkopolskiej.

W piątek Swarzędzka Komunikacja Autobusowa oraz tramwaje i autobusy w Poznaniu kursować będą według sobotniego rozkładu jazdy. Normalnie, tak jak w każdy dzień roboczy będą jeździć linie podmiejskie ZTM do Czerwonaka i Murowanej Gośliny. Bez zmian, zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy funkcjonować będzie komunikacja gminna w Pobiedziskach oraz w Kostrzynie.

Jest też dobra wiadomość dla kierowców. W piątek nie będą pobierane opłaty za postój w strefie płatnego parkowania zarówno w Swarzędzu, jak i w Poznaniu.

RADIO WIELKOPOLSKA - NIEZALEŻNA, NIESIECIOWA, PRYWATNA STACJA RADIOWA
Radio Wielkopolska