Noc Muzeów – wiele atrakcji w Gieczu i Swarzędzu

Po dwóch latach przerwy powraca Noc Muzeów. W sobotę szykuje się nie lada gratka nie tylko dla miłośników historii i archeologii.

Fot. Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy/Foto-Adamczyk

Warto wybrać się do położonego pomiędzy Kostrzynem, Neklą i Środą Wielkopolską Rezerwatu Archeologicznego w Gieczu, którzy przygotował moc atrakcji:

Jak dodaje Joanna Wieczorek z Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy w programie również autorskie widowisko „Piastowie – od legendy do historii” przygotowane przez uczniów gieckiej szkoły. Noc Muzeów w Rezerwacie Archeologicznym w Gieczu potrwa w sobotę od godz. 18 aż do 23. Przez cały ten czas płonąć będzie ognisko, przy którym można sobie będzie urządzić piknik.

Na Noc Muzeów już od godz. 17 zaprasza również Swarzędzkie Centrum Historii i Sztuki. A co znajdziemy w tym muzeum? O tym kierownik placówki, Hanna Jałocha:

Wśród prezentowanych eksponatów są również znalezione macewy po dawnym cmentarzu żydowskim, a osoby zainteresowane nie tylko historią rzemiosła stolarskiego i meblarskiego mogą ze specjalnych makiet dowiedzieć się jak rozwijał się Swarzędz. W programie również prezentacje „Swarzędzkich Kronik Filmowych”.

RADIO WIELKOPOLSKA - NIEZALEŻNA, NIESIECIOWA, PRYWATNA STACJA RADIOWA
Radio Wielkopolska