Ponad 13 mld zł w ramach 500+ dla małych Wielkopolan. Trzeba złożyć nowy wniosek

31 maja upływa obecny okres świadczeniowy programu „Rodzina 500+”. Aby w dalszym ciągu otrzymywać świadczenie należy złożyć nowy wniosek.

Fot. NBP

Jak zaznacza wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska złożenie kompletnego i prawidłowo wypełnionego wniosku gwarantować będzie ciągłość wypłaty świadczenia od pierwszego miesiąca nowego okresu.

– To niezwykle ważny program społeczny wspierający polskie rodziny, zwłaszcza w dobie pandemii. By zachować ciągłość wypłat, zachęcam aby nie zwlekać z wnioskiem do czerwca, ale złożyć wniosek odpowiednio wcześniej – powiedziała wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska.

Wnioski można składać od początku lutego w formie elektronicznej poprzez bankowość elektroniczną, portal Emp@tia oraz platformy usług elektronicznych ZUS. Świadczenie będzie przyznawane na okres trwający od 1 czerwca  do końca maja przyszłego roku.

Od początku trwania programu do Wielkopolan trafiło łącznie ponad 13 mld złotych. Obecnie na terenie Wielkopolski świadczeniem objętych jest 653 427 dzieci.

RADIO WIELKOPOLSKA - NIEZALEŻNA, NIESIECIOWA, PRYWATNA STACJA RADIOWA
Radio Wielkopolska