Ponad 170 czworonogów wciąż czeka na nowy dom

Co roku do schroniska zwierząt w Skałowie trafia blisko 650 czworonogów, z czego nowy dom znajduje ponad 360 psów i kilkadziesiąt kotów. Nadal na kochającego właściciela czeka ponad 170 czworonogów.

Fot. Janusz Ludwiczak

Jak mówi dyrektor schroniska dla zwierząt w Skałowie, Paweł Kubiak osoby, które chcą przygarnąć psa lub kota muszą spełnić określone procedury.

Przypomnijmy. W niedzielę obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt. To doskonała okazja by przygarnąć najlepszego przyjaciela człowieka.

Przeprowadzana jest rozmowa z przyszłym właścicielem, po czym następuje zapoznanie z psem czy kotem, wspólny spacer i sprawdzane jest jak dany zwierzak reaguje.

Schronisko dla zwierząt w Skałowie ma już 5 lat, trafiło do niego blisko 2800 psów i kotów, a nawet trzy króliki. Od samego początku działalności udało się zaadoptować 2104 czworonogów.

Okazuje się, że Skałowie działa również hotel dla psów, do którego możemy zawieźć naszego pupila, gdy wyjeżdżamy na urlop.

Dodajmy, że na terenie schroniska działa również cmentarz i krematorium. Zgodnie z prawem nie można zakopywać zwierząt na własną rękę.

.

RADIO WIELKOPOLSKA - NIEZALEŻNA, NIESIECIOWA, PRYWATNA STACJA RADIOWA
Radio Wielkopolska