Rolnicy wyjadą na drogi

W piątek należy spodziewać się dużych utrudnień na wielu wielkopolskich drogach i ulicach w stolicy Wielkopolski i okolicach. A wszystko to w związku z protestem rolników.

Fot. Janusz Ludwiczak

Co jest powodem, że setki ciągników wyjadą na drogi? Wyjaśnia Emil Lemański, rzecznik prasowy organizacji zrzeszającej rolników „Rola Wielkopolski”:

W piątek już od godz. 7 należy spodziewać się dużych utrudnień na głównych drogach wjazdowych do Poznania. Rolnicy wyjadą z 12 miejsc: Sękowa, Niepruszewa, Wolsztyna, Śremu, Środy Wielkopolskiej, Cerekwicy, Trzebawia, Pobiedzisk, Wrześni, Kostrzyna, Murowanej Gośliny i Golęczewa, by na godz. 10:00 dojechać pod Wielkopolski Urząd Wojewódzki:

Utrudnień należy spodziewać się m.in. na drodze krajowej nr 92 i głównych drogach prowadzących z Suchego Lasu, Murowanej Gośliny, Pobiedzisk i Tarnowa Podgórnego, a w samym Poznaniu na ulicach: Bukowskiej, Dąbrowskiego, Obornickiej, Gdyńskiej, Warszawskiej, Krzywoustego i Królowej Jadwigi:

O godz. 12 rolnicy mają spotkać się z wojewodą. Po południu należy spodziewać się ponownych utrudnień na wielkopolskich drogach, gdyż rolnicy będą wracać ciągnikami do swoich gospodarstw.

Radio Wielkopolska®
Radio Wielkopolska®