Zmiany na kolei

Ważna informacja dla osób korzystających z pociągów. Od niedzieli obowiązuje nowy rozkład jazdy. Wprowadzono korekty w godzinach odjazdów i przyjazdów pociągów na większości tras. Remontowane są dwie trasy na południu Wielkopolski. Na wyłączonym z ruchu kolejowego odcinku kursują autobusy zastępcze.

Fot. Janusz Ludwiczak

Jak mówi rzecznik Kolei Wielkopolskich, Dariusz Kaszyński największe utrudnienia występują na południu Wielkopolski. Modernizowana jest trasa kolejowa pomiędzy Grodziskiem Wielkopolskim a Wolsztynem. Na wyłączonym z ruchu kolejowego odcinku kursują autobusy zastępcze:

W związku z prowadzonymi pracami modernizacyjnymi wstrzymany został też ruch pociągów na trasie Jarocin – Krotoszyn – Milicz. Uruchomiono komunikację zastępczą. Odjazdy autobusów odbywają się spod stacji kolejowych w miejscowościach Jarocin, Golina, Obra Stara, Koźmin, Bożacin, Krotoszyn i Zduny. W miejscowości Wolenice przystanki zlokalizowane będą przy drodze krajowej nr 15, natomiast w miejscowości Cieszków, przy Rynku.

Utrudnienia również dla pasażerów jeżdżących do Nowego Tomyśla i Buku:

Szczegółowy rozkład jazdy obowiązujący od 5 listopada dostępny jest m.in. w portalu pasażera, na stronach przewoźników kolejowych oraz na peronach.

Szukamy dziennikarza - reportera
Szukamy dziennikarza - reportera