Mają na sumieniu włamania, kradzieże i podpalenia

Policjanci z Chodzieży zatrzymali i skierowali akty oskarżenia przeciwko czterem podejrzanym, którzy mają na swoim koncie wiele przestępstw dokonanych na terenie powiatu chodzieskiego i nie tylko.

Zgłoszeni o kradzieżach i włamaniach, do których dochodziło na terenie powiatu chodzieskiego, Policja otrzymywała od lutego. Mówi asp. Karolina Smardz-Dymek, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży.

Złodzieje kradli wszystko, co było wartościowe: sprzęt wędkarski, RTV, maszyny budowlane, paliwo, butle z gazem, agregaty, rowery. Łączne straty opiewają na ponad 35 tysięcy złotych.

Jeden z zatrzymanych 25-latków, oprócz kilkunastu przestępstw dotyczących kradzieży z włamaniem oraz kradzieży, usłyszał też dwa zarzuty dotyczące podpaleń, do których doszło w Lipiej Górze w gm. Szamocin.

W kwietniu mężczyzna podpalił tam 200 opon, a później 180 sztuk balotów słomy. Łączne straty, które spowodował oszacowano na ponad 17 tysięcy złotych. Ponadto mężczyzna dopuścił się innych przestępstw na terenie powiatu pilskiego, gdzie także działał w różnych konfiguracjach ze swoimi kolegami „po fachu”.

Policjanci odzyskali znaczną część mienia, która została skradziona.