Margonin: pożar sadzy w kominie

Kilka zastępów straży gasiło pożar sadzy w kominie jednego z domów w Margoninie w powiecie chodzieskim. Wydobywający się z komina ogień zauważono w poniedziałek (17.05) ok. godz. 21.00.

Fot. Komenda Powiatowa PSP w Chodzieży

Gdy na miejscu pojawili się strażacy, mieszkańcy znajdowali się już zewnątrz budynku.

Po ugaszeniu pożaru sadzy strażacy na całej długości komina stwierdzili widoczne pęknięcie, o których poinformowali właściciela budynku oraz Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Chodzieży. W akcji uczestniczyło kilkunastu strażaków z JRG w Chodzieży i OSP w Margoninie.

Mł. bryg. Leszek Naranowicz, zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Chodzieży:

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży ostrzega i przypomina, że co roku w Polsce wybucha ponad 150 tysięcy pożarów, w których ginie ponad 500 osób, a blisko 4 tysiące doznaje uszczerbku na zdrowiu (zatrucia, oparzenia, inne urazy). Największe zagrożenie podczas pożaru stwarza dym i toksyczne produkty spalania, co jest przyczyną około 80% zgonów. Najwięcej z wszystkich przypadków śmiertelnych ma miejsce w obiektach mieszkalnych, czyli w miejscach, gdzie z reguły czujemy się najbezpieczniej. Najwięcej ofiar pożarów ginie przed przybyciem straży pożarnej w związku z jej późnym powiadamianiem. Najbardziej tragiczne pożary występują w porach nocnych.

RADIO WIELKOPOLSKA - NIEZALEŻNA, NIESIECIOWA, PRYWATNA STACJA RADIOWA
Radio Wielkopolska