Staruszka wyrzuciła przez okno 35 tys. zł !

Oszuści znów atakują osoby starsze. Tym razem w powiecie chodzieskim.

Do 74-letniej mieszkanki Budzynia kilka dni temu zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Aby wzbudzić większe zaufanie podał imię, nazwisko i wymyślony numer legitymacji policyjnej.

Mówi mł. asp. Dariusz Szęfel z Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży.

Na szczęście kobieta, do której dzwonił oszust nie straciła czujności. Powołała się na RODO i powiedziała mężczyźnie, że żadnych danych mu nie przekaże, po czym się rozłączyła i powiadomiła o zdarzeniu Policję.

Tej czujności zabrakło 95-letniej mieszkance Chodzieży. Kobieta dała się niestety oszukać i wyrzuciła przez okno 35 tys. złotych.

Pieniędzy nie zwrócili, a chodzieżanka, gdy zorientowała się, że prawdopodobnie padła ofiarą oszustów, o wszystkim poinformowała chodzieską Policję.

Policja apeluje o rozwagę, czujność i ostrożność. Oszuści wykorzystują różne techniki psychomanipulacji, by wprowadzić w błąd daną osobę.

Dlatego:

  • nie wpuszczamy nikogo obcego do swojego mieszkania
  • nie przekazujemy pieniędzy i nie przelewamy ich na jakieś konto
  • nie wolno także przekazywać osobom obcym swoich loginów i pinów do elektronicznej bankowości oraz numerów kart kredytowych
  • w przypadku podejrzanych telefonów, należy się rozłączyć i w celu potwierdzenia usłyszanych faktów zadzwonić do bliskiej osoby lub od razu na Policję

Przy tej okazji Policja przypomina, że realizując swoje czynności służbowe nigdy od nikogo nie żąda wydania lub przelania na wskazane konto pieniędzy.

Skomentuj wiadomość