Gębice-Wyszyny 1488 metrów nowej drogi

Zakończył się remont prawie półtorakilometrowego odcinka drogi powiatowej z Gębic w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim w kierunku Wyszyn w powiecie chodzieskim.

Fot. M.Wolski

Jeszcze do niedawna liczbą dziur, które znajdowały się na tym odcinku, można by obdarować niejedną drogę. Przebudowa doszła do skutku dzięki współpracy Starostwa Czarnkowsko-Trzcianeckiego i Nadleśnictwa Sarbia.

Koszt to dokładnie 1 899 996,44 zł. Aż 70% tej wartości to wkład Lasów Państwowych. Reszta pochodziła z budżetu Starostwa.

I jak dodaje nadleśniczy Damian Szcześniak, wyremontowana droga odgrywa istotną rolę w prowadzonej przez Nadleśnictwo Sarbia gospodarce leśnej.

Co finał przebudowy drogi oznacza dla mieszkańców Gębic wyjaśnia sołtys Janusz Wielgosz, który jest także wiceprzewodniczącym Rady Gminy Czarnków.

Patronem przebudowy drogi był uczestniczący w otwarciu poseł PiS Krzysztof Czarnecki, który zapowiedział, że trwają już przygotowania do remontu kolejnego odcinka tej drogi już na terenie Powiatu Chodzieskiego.

Nadleśniczy Damian Szcześniak potwierdza, że za pośrednictwem Dyrekcji Regionalnej w Pile złożył już wniosek do dyrektora generalnego Lasów Państwowych na przydział środków z Funduszu Leśnego na przebudowę kolejnego odcinka tej drogi, leżącego już na terenie Powiatu Chodzieskiego.

RADIO WIELKOPOLSKA - NIEZALEŻNA, NIESIECIOWA, PRYWATNA STACJA RADIOWA
Radio Wielkopolska