Mieszkańcy zdecydują na co gmina wyda 400 tys. zł

Mieszkańcy gminy Czerwonak mogą sami zdecydować na jakie inwestycje i zadania zostanie wydana kwota 400 tysięcy złotych. Do końca tygodnia trwa głosowanie w Czerwonackim Budżecie Obywatelskim.

Fot. Urząd Gminy Czerwonak/Aero-Kaczmarczyk

Jak przekonuje wójt gminy Czerwonak, Marcin Wojtkowiak budżet obywatelski jest to demokratyczny proces podejmowania decyzji, w którym mieszkańcy Czerwonaka, Koziegłów, Owińsk, Bolechowa czy Kicina sami decydują o sposobie wydatkowania części środków z budżetu gminnego.

Mieszkańcy mają w sumie do wyboru 8 projektów, wśród których są m.in. poprawa bezpieczeństwa strażaków z OSP Czerwonak, polegająca na zakupie ubrań specjalnych, hełmów i rękawic ochronnych, a także projekt modernizacji i budowy oświetlenia na placu zabaw na os. Karolin, zakup wrzutni książek do biblioteki w Koziegłowach czy ławka multimedialna, która ma przybliżyć historię Kicina.

Na liście projektów znalazła się również drewniana przestrzeń sołectwa Bolechówko-Potasze, budowa wiaty integracyjnej przy szkole podstawowej w Czerwonaku, a także mobilne boisko panelowe, którego zaletą ma być szybkość i łatwość montażu. Ostatni do wyboru projekt “Aktywni od dziecka do seniora” to budowa 40-metrowej bieżni wraz ze skoczną w dal i ścianką tenisową, a także wyprofilowanie górki na terenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy osiedlu Przylesie, która zimą służyć będzie do zjazdów na sankach.

Mieszkańcy gminy Czerwonak mogą oddawać głosy maksymalnie na 3 projekty. Głosowanie odbywa się do niedzieli, 26 września tylko internetowo poprzez stronę czerwonak.konsultacjejst.pl/budzet-obywatelski.