Owińska: Powstała przystań, niedługo będzie kładka nad Wartą

Kajakarze mogą już korzystać z nowej przystani, która została otwarta w Owińskach. Znajduje się ona na 229 km rzeki Warty, na wysokości ulicy Cysterek. Prowadzi do niej oświetlona droga dojazdowa, a na miejscu jest pomost, wandaloodporne stoły i stacja naprawy rowerów. Nad bezpieczeństwem kajakarzy, rowerzystów i turystów czuwa 8 kamer monitoringu.

Budowa Przystani Owińska wraz z cała infrastrukturą kosztowała 460 tys. zł. O szczegółach mówi wójt gminy Czerwonak, Marcin Wojtkowiak:

Kładka pieszo-rowerowa powstanie w miejscu historycznej przeprawy promowej, która łączyła Radojewo z Owińskami i funkcjonowała do połowy ubiegłego wieku. Kładka ma być przedłużeniem Nadwarciańskiego Szlaku Rowerowego na zachodnim brzegu Warty i szlaków turystycznych po stronie wschodniej – takich jak Cysterski Szlak Rowerowy czy Szlak Kościołów Drewnianych.

Kładka skomunikuje również gminę Suchy Las z gminą Czerwonak i Puszczą Zielonką, a w przyszłości ma być tutaj doprowadzona również Wartostrada, którą rowerzyści będą mogli dojechać np. do Poznania.

Skomentuj wiadomość