W Koziegłowach i Swarzędzu otwarto powszechne punkty szczepień

W powiecie poznańskim do tej pory zaszczepionych zostało ponad 67 tysięcy osób, z czego blisko 18 tysięcy przyjęło drugą dawkę. Codziennie średnio podawanych jest około 400 dawek. W Koziegłowach i Swarzędzu otwarte zostały właśnie kolejne powszechne punkty szczepień.

Fot. Katarzyna Wozińska-Gracz/Powiat Poznański

W gminie Czerwonak powszechny punkt szczepień działa od wtorku w Centrum Kultury i Rekreacji przy ul. Piłsudskiego 3 w Koziegłowach, zaś od środy w Swarzędzu w hali sportowej przy ul. Św. Marcina 1. W tym tygodniu podobne punkty szczepień zostaną uruchomione jeszcze w Dopiewie, Rokietnicy, a także w Mosinie, Kórniku i Luboniu. Oprócz tego od kilku tygodni w ramach Metropolii Poznań działa 6 punktów, które znajdują się w gminach: Buk, Komorniki, Kleszczewo, Pobiedziska i Tarnowo Podgórne i Skoki.

Starosta poznański Jan Grabkowski przez trzy tygodnie walczył z wirusem Covid-19. Leżał pod respiratorem w szpitalu. Lekarze nie dawali mu dużych szans na przeżycie, jednak jak przyznał dostał żółta kartkę i drugą szansę.

Według danych NFZ powiat poznański, łącznie z Poznaniem wyróżnia się w Wielkopolsce najkrótszym czasem szczepienia mieszkańców pierwszą dawką. Jest to około 10 tygodni, a średni i oczekiwany przez nas czas to 20 tygodni.

W sumie w całej Wielkopolsce jest 518 punktów szczepień.