Burmistrz Murowanej Gośliny dostał podwyżkę

Burmistrz Murowanej Gośliny będzie zarabiał ponad 18 tysięcy złotych brutto miesięcznie. Podczas czwartkowej sesji decyzją większości radnych uchwalona została podwyżka dla włodarza gminy.

Fot. Janusz Ludwiczak

Zgodnie z nowymi przepisami wynagrodzenie burmistrza ustala rada gminy, jednak pensja nie może przekroczyć siedmiokrotności kwoty bazowej dla osób zajmujących kierownicze stanowisko państwowe.

Podjęta uchwała zakłada, że wynagrodzenie zasadnicze burmistrza Dariusza Urbańskiego wzrosło niemalże dwukrotnie – z 4 800 zł do 10 400 zł brutto. Wraz z dodatkiem funkcyjnym, specjalnym i za wieloletnią pracę włodarz miasta i gminy Murowana Goślina będzie zarabiał ponad 18 tysięcy złotych brutto, co bardzo nie spodobało się radnym opozycyjnym:

Mowa radnego Kamila Grzebyty była przerywana przez przewodniczącego rady miejskiej, Bogusława Frąckowiaka:

Przewodnicząca Komisji Oświato-Społecznej Rady Miejskiej Murowanej Gośliny, Elżbieta Dziel złożyła wniosek formalny o zamknięcie dyskusji nad projektem uchwały, co oburzyło radną Justynę Radomską:

Za podwyżką dla burmistrza było 7 radnych, dwie radne były przeciw. Pozostałych 6 radnych było nieobecnych.

Dodajmy, że pod koniec sierpnia odbyło się referendum w sprawie odwołania burmistrza Dariusza Urbańskiego. Zdaniem inicjatorów zasłużył on na to przez wiele afer, m.in. całowanie się z sekretarką, afera banerowa czy wykorzystywanie telefonów służbowych do wysyłania smsów premium w plebiscycie “Wpływowa Kobieta Wielkopolski” na mieszkankę gminy Alicję Kobus, a zarazem pracownika urzędu. Z kolei na początku marca w internecie pojawił się film, na którym widać jak burmistrz siedzi przy stole z młodą kobietą, po chwili pochyla się nad stołem i zaczyna coś wciągać do nosa, co może sugerować zażywanie narkotyków.

Referendum w sprawie odwołania burmistrza było jednak nieważne z powodu niedostatecznej frekwencji.