Concordia Murowana Goślina świętowała 100-lecie [ZDJĘCIA]

Założyło go grono młodych ludzi, a tworzyli je lokalni rzemieślnicy. Mowa o Miejskim Klubie Sportowym Concordia Murowana Goślina, który w sobotę obchodził 100-lecie istnienia.

Fot. Janusz Ludwiczak

Mówi Dawid Krauze, prezes klubu MKS Concordia Murowana Goślina:

W 100-letniej historii klubu MKS Concordia Murowana Goślina działy sekcje m.in. siatkówki, łucznictwa, szachów, a nawet koło teatralne. W trudnych czasach bywało, że zawodnicy na mecze do pobliskich Skoków, Obornik czy Rogoźna jeździli na rowerach.

Obecnie w Concordii w zespole seniorów i czterech grupach młodzieżowych gra nieco ponad 100 osób. A jakimi sukcesami może pochwalić się zespół?

Z okazji jubileuszu 100-lecia odbyła się uroczysta gala, w trakcie której wręczono honorowe medale, a także poświęcony został sztandar. Nie zabrakło też emocji sportowych. Piłkarze Concordii rozegrali mecz z Legendami Lecha Poznań. Spotkanie zakończyło się wygraną 4:3 dla gospodarzy.

Po południu na goślińskim stadionie przygotowano też inne atrakcje – m.in. dmuchańce dla dzieci, strefę gastronomiczną, licytacje i sklepik kibica oraz zabawę taneczną do północy. Chętni mogli pomóc wrzucając symboliczną złotówkę na rzecz chorej na SMA małej Olgi Miśkiewicz.

Dodajmy, że prezent na 100-lecie Concordii przygotowały również władze Murowanej Gośliny. Jak zadeklarował podczas urodzinowej gali wiceburmistrz Radosław Szpot niebawem ogłoszony zostanie przetarg na budowę oświetlenia oraz nowej bieżni na stadionie przy Mściszewskiej.