Mieszkańcy Murowanej Gośliny będą wybierać nowego radnego

W najbliższą niedzielę mieszkańcy Murowanej Gośliny pójdą do urn i będą wybierać nowego radnego. To nie jedyne wybory, które odbędą się w niedzielę w Wielkopolsce.

Fot. Janusz Ludwiczak

Wybory uzupełniające do Rady Miejskiej w Murowanej Goślinie odbędą się po tym, jak pod koniec października ubiegłego roku z mandatu zrezygnował Gracjan Kaźmierczak. Wybory w okręgu nr 11, obejmującym osiedle Zielone Wzgórza miały pierwotnie odbyć się 7 lutego, jednak ze względu na pandemię i obowiązujące obostrzenia ciągle były przesuwane.

O mandat radnego ubiega się dwójka kandydatów – 49-letnia Beata Robak oraz 27-letni Michał Dura. Mieszkańcy osiedla Zielone Wzgórza będą mogli głosować w najbliższą niedzielę w godz. od 7:00 do 21:00 w lokalu wyborczym, który znajdować będzie się w Przedszkolu “Słoneczko” przy ul. Leśnej 9. Wchodząc do budynku trzeba mieć założoną maseczkę, przedstawiciele komisji wyborczej proszą również o zabranie ze sobą rękawiczek i swojego długopisu piszącego kolorem niebieskim.

Dodajmy, że w najbliższą niedzielę odbędą się również wybory wójta gminy Dopiewo, po tym jak w grudniu zeszłego roku w wieku 42 lat po wylewie zmarł dotychczasowy włodarz, Adam Napierała. Nowego wójta wybierać będą również mieszkańcy Zaniemyśla, a wybory uzupełniającego do rady gminy odbędą się również w Mieścisku w powiecie wągrowieckim oraz w Okonku koło Złotowa.