“Mikołaj w opałach”

W najbliższy weekend Święty Mikołaj zawita w wiele miejsc, by sprawić radość najmłodszym.

Fot. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Murowanej Goślinie

Podobnie będzie w niedzielę w Murowanej Goślinie.

Jak dodaje Agnieszka Szymańska-Wojtera z goślińskiego ośrodka kultury w same Mikołajki, czyli 6 grudnia o godz. 17:30 na płycie Nowego Rynku na os. Zielone Wzgórza w Murowanej Goślinie odbędzie się ogniste show “Mikołaj w opałach”.

Z kolei w sobotę na kostrzyńskim Rynku w godz. od 16 do 20 odbędzie się jarmark bożonarodzeniowy, w trakcie którego będzie można kupić na prezent wyroby rękodzielnicze, świąteczne ozdoby czy wyroby od pań z kół gospodyń wiejskich. Po godz. 19 nastąpi uroczyste zapalenie lampek na choince i do najmłodszych przybędzie Święty Mikołaj.

Natomiast na Rynku w Pobiedziskach między 11 a 18 odbędzie się wielki finał “Linii Życia” dla 2-letniej Olgi Miśkiewicz, która choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Organizatorzy akcji i rodzice podziękują mieszkańcom za pomoc i zapraszają na moc atrakcji. Ponadto w niedzielę od godz. 10:00 na terenie Skansenu Miniatur Szlaku Piastowskiego odbędzie się bieg mikołajkowy. Na uczestników zawodów przygotowano czapkę Mikołaja, świąteczne skarpety i pierniki, a także ciepłą zupę, kawę i herbatę.

Do Swarzędza Święty Mikołaj przybędzie w poniedziałek. O godz. 17:00 na miejskiej choince rozpalone zostaną światełka, a spotkanie z Mikołajem umilą występy artystyczne oraz animacje dla dzieci.